menu
    HOME     FLEXIBUILD      K-KONTROL      RODINNÉ DOMY      HALY      OBCHOD      REFERENCE


Základem stavebního systému Flexibuild je samonosný panel, tvořený dvěma deskami Flexibuild 10 a vnitřní vrstvou izolačního materiálu (EPS 100 S). V současnosti jsou nabízeny 2 varianty tloušťky panelu a to Panel Flexibuild 60 a Panel Flexibuild 120. Panely je možné použít jako samonosné příčky do interiérů a exteriérů. Na povrch lze aplikovat obklady, nebo tenkovrstvé omítky. Příčky lze upevňovat mezi stropem a podlahou zapěněním PUR. Z panelů lze tvořit i ucelené samostatné místnosti a malé stavby včetně stropů

Dále jsou nabízeny speciální izolační panely Izolační panel Flexibuild 50 a 110.

Pro použití v interiérech je nabízena i deska Flexibuild 10. Deska je určena k obkladům v interiérech, kde se bude provádět pouze finální úprava povrchu. Obklady nebo tenkovrstvé omítky lze nanášet po penetraci např. DUVILAX VV. Obkládání deskami může být prováděno připevněním na podklad, rošt i do profilů.

DESKY – ZÁKLADNÍ INFORMACE
Zařizujete si bydlení a hledáte vhodnou izolaci? Nabízíme Vám řešení v podobě nových stavebních desek FLEXIBUILD. Tyto desky jsou svými tepelně izolačními, mechanickými a dalšími vlastnostmi plně srovnatelné se dřevem. Využití desek je obdobné jako u běžně dostupných a prodávaných materiálů sádrokartonu a dřevotřísky. Na jejich opracování se používají dřevoobráběcí stroje. V amatérské praxi není nutné používat speciální nářadí. Výhodou je, že se desky mohou používat jak v interiérech, tak po ošetření povrchu i v exteriérech budov na opláštění nebo opravy fasád. Jsou vhodné pro podklady podlah, střešní systémy, stavbu příček a zateplování objektů.

TYPY DESEK
* FLEXIBUILD P1 10 mm - BASIC
* FLEXIBUILD L1 10 mm - CARTON
* FLEXIBUILD S1 10 mm - PATTERN
* Deska FLEXIBUILD A1 10 mm - ALU
* FLEXIBUILD V1 10 mm - WATERPROOF


Deska FLEXIBUILD BASIC
Jedná se o základní desku krytou z obou stran krycím papírem, obvykle bílé barvy. Pohledová plocha je mírně zvrásněná, s možnými menšími nerovnostmi, což však nemá vliv na užitné vlastnosti. (Možnost použití – odkaz )

Deska FLEXIBUILD CARTON
Tato deska je krytá z lícové strany lepenkou obvykle šedé barvy. Deska je z lícové strany rovná. Výhodou tohoto typu je, že hrany jsou pro snadné napojování osazeny slisováním. (Možnost použití – odkaz )

Deska FLEXIBUILD PATTERN
Především jako speciální obkladová deska pro interiéry slouží typ S1 10 mm. Tato deska systému FLEXIBUILD se vyznačuje hlubokým desénem na lícové straně. (Možnost použití – odkaz )

Deska FLEXIBUILD ALU
Hledáte-li vhodné řešení pro podlahové systémy? Pak vám doporučujeme desku FLEXIBUILD A1 10 mm. Lícová strana tohoto typu desky je pokryta hliníkovou fólií. (Možnost použití – odkaz )

Deska FLEXIBUILD WATERPROOF
Velkou výhodou této desky je zhotovení z vybraných vstupních materiálů tak, aby měla zaručenu velmi nízkou nasáklivost po hranách. (Možnost použití – odkaz )

MOŽNOSTI POUŽITÍ

* Půdní vestavby a podklady pro střešní systémy
* Obklady interiérů, exteriérů a zateplování obvodových stěn
* Podhledy
* Izolace a podklady pro podlahové systémy
* Řešení izolací bazénů a některé využití jako ztracené bednění
* Ochrana již použitých stavebních prvků
* Nábytkářství
* Výstavnictví a propagace

Víte v čem spočívá jedinečnost desek FLEXIBUILD?

Na jejich opracování není třeba používat speciální techniku. Dají se bez problémů opracovat běžnými stroji a nástroji, které musí být v dobrém technickém stavu. Desky je též možno ohýbat na výrobu klenby nebo jiných ohýbaných výrobků do průměru 1,5 m bez speciální úpravy.

prezentace desek Flexibuild ke stažení zde
autor:Adam Kratochvíl (adam.kratochvil@email.cz) 2007/6 (c)